недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Алаба ново засилување на Реал Мадрид

Алаба ново засилување на Реал Мадрид

Реал Мадрид денес го претстави дефанзивецот Давид Алаба како нов играч на тимот. Трансферот на австрискиот фудбалер беше објавен на 28 мај.

– Има нов член во групата, стои во пораката под видеото на Алаба на Твитер.

Минатата сезона, Алаба играше за Баерн Минхен. Во германското првенство одигра 32 натпревари, постигна два гола и направи три асистенции.

Порталот Трансфермаркт го проценува дефанзивецот на 55 милиони евра. Договорот на играчот со Реал Мадрид е на пет години.

Коронавирус