вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Ал-Келаифи нема намера да ги продава Мбапе и Нејмар

Ал-Келаифи нема намера да ги продава Мбапе и Нејмар

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи, по победата над Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека клубот нема да ги продава Нејмар и Килијан Мбапе.

– Дали ќе го продолжите договорот со Нејмар? Да, се разбира. Тој и Мбапе се играчи што никогаш нема да ги продадеме, истакна Ал-Келаифи.

ПСЖ синоќа за првпат избори полуфинале во Лигата на шампионите. (MИА)