среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 133
Во живо

31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Фудбал

Ал Ахли во полуфиналето на Светското Клупско Првенство

Ал Ахли во полуфиналето на Светското Клупско Првенство

Ал Ахли со 1-0 го победи Ал Духаил и се пласираше во полуфиналето на Светското клупско првенство каде ќе игра против европскиот фудбалски шампион Баерн Минхен.

Клучниот момент се случи во 30. минута кога Ел Шахат постигна прекрасен гол од далечина за победа од 1-0, погодокот го прослави во стилот на Кристијано Роналдо.

Осум минути подоцна им беше поништен и гол поради офсајд.

Во полуфиналето Ал Ахли ќе игра против Баерн Минхен, а во другото полуфинале ќе се сретнат Тигрес и Палмеирас.

ЕУРО 2020

Македонија