петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

„Ако вирусот не дојде кај Златан, Златан ќе оди кај вирусот„ (ВИДЕО)

„Ако вирусот не дојде кај Златан, Златан ќе оди кај вирусот„ (ВИДЕО)

Еден од најпознатите фудбалери на сите времиња Златан Ибрахимовиќ се огласи на социјалните мрежи по повод коронавирусот поради кој е прогласена пандемија низ целиот свет.

Фудбалерот кој се врати повторно во Милан, истакна дека Италија секогаш му дала многу и дека е време тој да и врати. Тој ги повика сите кои може да донираат со цел да и помогнат на најпогодената земја во Европа досега од коронавирусот.

На крајот од неговиот говор Златан не би бил Златан ако е поразличен од сите други, па го кажа следното:

„Ако вирусот не дојде кај Златан, Златан ќе оди кај вирусот„…

 

View this post on Instagram

 

Italy has always given me so much and, in this dramatic moment, I want to give back even more to this country that I love. I decided, together with the people who are working with me, to create a fundraiser for Humanitas hospitals and to use my communication power to spread the message wider. It’s a serious issue and we need a concrete help that’s not just about a video. I count on the generosity of my colleagues, of all professional athletes and of those who want to make a small or large donation according to their possibilities, to kick this virus away. Together we can really help hospitals and doctors and nurses who selflessly work every day to save our lives. Because today we are the ones cheering for them! Let’s together kick the CoronaVirus away and win this match! And remember: if the virus don’t go to Zlatan, Zlatan goes to the virus! Link in bio

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Коронавирус