сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

„Ако некогаш решите да го критикувате Роналдо, тогаш погледнете го овој меч!“

„Ако некогаш решите да го критикувате Роналдо, тогаш погледнете го овој меч!“

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер вели дека бил убеден во победата против Аталанта (3-2), иако неговиот тим губеше со 0-2 во првото полувреме.

Солскјер на полувреме на своите избраници им кажал дека мора да постигнат само еден гол за да го натераат противникот на грешки и потоа да стигнат до три бода.

Голот за победа го постигна Кристијано Роналдо во 81. минута, откако претходно стрелци за „црвените ѓаволи“ беа Маркус Рашфорд и Хари Мегваер.

„Ако некој помисли да го критикува Роналдо, тогаш нека го погледне овој меч. Ќе види колку се трудеше цело време. Секаде го имаше. Важни се и головите на Хари и Маркус, но Роналдо беше најдобар…“, вели Солскјер.