недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 111
home Фудбал

Ако ги отворат границите одиме во Дуизбург: Овде Македонија ќе игра против Германија

Ако ги отворат границите одиме во Дуизбург: Овде Македонија ќе игра против Германија

Германија – Македонија на 31 март ќе се игра во Дуисбург. Овој стадион е со капацитет од 31.500 седишта.

На овој стадион игра локалниот клуб Дуисбург, кој порано беше дел од Бундес лигата, а сега е третолигаш.

Доколку ги пуштат границите поради короната Македонија може да очекува голема поддршка од трибните.

Коронавирус