среда, 15. јули 2020. Вести денес: 129
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Фудбал

Ајакс официјално го претстави новиот дрес и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Ајакс официјално го претстави новиот дрес и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Ајакс и официјално го претстави гостинскиот дрес за идната сезона. Клубот од Амстердам има одлична сезона зад себе во која стигна до шампионската титула во Холандија пред ПСВ.

Ајакс во последното коло славеше со 4-1, па тие играа во дресовите, кои ќе ги носат идната сезона на гостински терен.