недела, 5. јули 2020. Вести денес: 49
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Ајакс најде замена за Де Лигт

Ајакс најде замена за Де Лигт

Едсон Алварез е новиот член на холандскиот Ајакс, кој ќе го замени Матис Де Лигт на позицијата бек.

Медиумите во Холандија пишуваат дека Алварез е на пат за Амстердам каде што треба ги направи лекарските прегледи, по што станува и официјално член на Ајакс.

Мексиканецот досега играше во клубот Америка, а освен позицијата десен бек, Алварез може да ја покрие и средината на теренот.

Како што изјавија од Ајакс, нивниот нов член ќе потпише петгодишен договор, а во наредните денови ќе биде организирано и официјално претставување на играчот.

Парламентарни избори 2020