среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 20
home Фудбал

Агуеро веројатно нема да може да игра за Сити до ноември

Агуеро веројатно нема да може да игра за Сити до ноември

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро најверојатно ќе остане надвор од терените до ноември. Ова го изјави за Би-Би-Си менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола.

Триесет и две годишниот Аргентинец го оперираше коленото во јуни и ги пропушти последните 12 натпревари на Манчестер Сити од сезоната 2019/20.

– Знаевме дека станува збор за сериозна повреда. Тој се уште не тренираше со првиот тим и Серхио не е еден од играчите кои брзо се опоравуваат. Тој е надвор од теренот подолго време, па ќе му треба уште еден месец или два за закрепнување, предвиде Гвардиола.

Коронавирус