вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Агим Ибраими потпиша за Шкендија

Агим Ибраими потпиша за Шкендија

Актуелниот македонски првак Шкендија добива големо засилување. Агим Ибраими потпиша договор со тетовскиот клуб и се враќа во матичната средина каде и ја почна кариерата.

Трансферот треба многу брзо и официјално да го потврдат од клубот. Ибраими го раскина договорот со Домжале и конечно најде заеднички јазик со Шкендија.

Преговорите траат две години, од периодот кога Ибраими беше член на Астана, а ЕКИПА откри дека Шкендија на поранешниот репрезентативец му понуди 500.000 евра.

Извор: Екипа.мк

Коронавирус