петок, 9. декември 2022. Вести денес: 175
home Фудбал

Адвокатите на Роналдо признаа дека платиле 375.000 долари на „силуваната“ девојка

Адвокатите на Роналдо признаа дека платиле 375.000 долари на „силуваната“ девојка

Случајот со наводното силување на Кристијано Роналдо во Лас Вегас е завршен. Обвинителството откри дека поради недостаток на докази ќе мора да стави крај на криминалниот случај против популарниот фудбалер.

Жртвата Кетрин Мајорга не се откажува и до крај ќе ја тера правдата, а на тоа адвокатите на Португалецот одговорија дека спогодбата е направена уште во 2010 година.

Тогаш на Американката и биле исплатени 375.000 долари со кој е постигнат договор за доверливост. Од тимот на ѕвездата на Јувентус велат дека сумата е исплатена за да биде спречено нејзино излегување во јавност, а не обид да се сокрие силувањето.

Роналдо се подготвува за втората сезона во Италија. Новиот атак на скудетото ќе го започне в сабота на гости кај Парма.

Qatar 2022