четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Адријано Галијани позитивен на коронавирус

Адријано Галијани позитивен на коронавирус

76 годишниот директор на тимот од Серија Б и некогашен прв оперативец на големиот Милан,Адријано Галијани е позитивен на коронавирус.

.Според информациите од Италија кои клубот ги објави, Галијани е асимптоматичен и се наоѓа во карантин во неговиот дом. Тој немал контакт со играчите на тимот.

Коронавирус