вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Адријан: Ова беше луда недела

Адријан: Ова беше луда недела

Голманот на Ливерпул, Адријан, по победата над Челзи во Супер купот на УЕФА, призна дека имал луда недела.

-Ова беше луда недела. Јас сум многу среќен за тимот, среќен што играм за Ливерпул, и среќен за нашите навивачи. Натпреварот беше долг, но со среќен крај за нас, изјави шпанскиот голман.

Адриан минатиот викенд дебитираше за „црвените“, заменувајќи го повредениот Алисон.

Ливерпул синоќа во Истанбул на пенали го совлада Челзи со 5:4, откако по 120 минути натпреварот заврши нерешено 2:2.

Коронавирус