сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Адидас ја престави топката со која ќе се игра финалето на ЛШ

Адидас ја престави топката со која ќе се игра финалето на ЛШ

Прозведувачот на спортска опрема Адидас ја претстави топката со која ќе се игра годинашното финале во Лигата на шампионите.

Адидас веќе година наназад е производител на топката за елитното фудбалско натпреварување, а овој пат од компанијата се потрудија таа да изгледа навистина посебно.

Претставена беше во Истанбул, во градот во кој по 15 години и култното финале меѓу Ливерпул и Милан повторно ќе биде домаќин на финален меч од ЛШ.

 

извор: ekipa.mk

Коронавирус