четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 101
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Фудбал

Абрамович е подготвен да купи двајца врвни играчи во Челзи

Абрамович е подготвен да купи двајца врвни играчи во Челзи

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович е подготвен да инвестира во клубот ова лето со цел сосздавање конкуренетен тим за висок пласман.

Според „Атлетик“, лондонскиот клуб има намера да стекне двајца играчи на највисоко ниво.

Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк Лампард сака да ја засили левата крилна позиција. Приоритетна опција е Бен Чилвел.

Парламентарни избори 2020