петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 174
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Фудбал

100. натпревар за Тијаго Силва во дресот на Бразил

100. натпревар за Тијаго Силва во дресот на Бразил

Репрезентацијата на Бразил синоќа во квалификацискиот циклус за Светското првенство 2022 одигра нерешено 0:0 против Колумбија. За дефанзивецот на „кариоките“ Тијаго Силва, овој натпревар беше јубилејни, 100. во националниот тим.

Во текот на стоте натпревари, 37-годишниот Силва постигна седум гола, направи три асистенции и заработи 12 жолти картони.

Мечот во Баранкилја е прво реми за Бразилците во 10 кола. Тие со 28 бода се први на табелата во групата Јужна Америка, додека Колумбија со 15 поени – е петта.

Коронавирус