недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

ЗГОДНА И СЕКСИ: Убавата Нихан од популарната серија „Карасевда“ во бикини (ФОТО)

ЗГОДНА И СЕКСИ: Убавата Нихан од популарната серија „Карасевда“ во бикини (ФОТО)

Младата турска актерка Неслихан Атагул која моментално ја гледаме во улогата на Нихан од серијата „Кара севда“, на телевизија Сител, досега имавме можност да ја запознаеме од улогите во повеќе серии.

Овој пат ја гледаме во нешто поинакво светло- како дама, за разлика од претходните улоги каде играше помало девојче.

Неслихан има 25 години и е родена во Истанбул како ќерка на возач и мајка домаќинка.

Студиите по актерство ги завршува во Турција, а досега има освоено бројни награди во својата куса, но богата актерска кариера.

Во секоја улога таа воодушевува со секоја своја појава, а погледнете како оваа убавица изгледа кога е разголена во бикини- ако не би била актерка, тогаш сигурно би успеала како манекенка.

Коронавирус