понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Заврши четвртата, можеби ќе има и 5-та сезона, но ова немавте прилика да го видите на ТВ: Ѕирнете зад камерите на „Преспав“

Заврши четвртата, можеби ќе има и 5-та сезона, но ова немавте прилика да го видите на ТВ: Ѕирнете зад камерите на „Преспав“

Пред неполн месец заврши четврта сезона на македонскиот сиктом „Преспав“.

Актерите со нивните ликови во серијата успеа уште еднаш да го привлечат вниманието на публиката и да ги срушат сите рекорди.

Талат, Ула, Марио, инспектор Томе, Јелена од Драчево, Исаура, Коста…сите со свои карактеристики успеа да ја насмеат публиката, но и да го задржат нејзиното внимание.

На ТВ екраните имаме прилика да го гледаме крајниот резултат од снимањата, но зад камерите се случуваат и многу „грешки“ и смешни моменти.

Такви смешни случки имаше токму во „Преспав“, па актерите освен што снимаа, имаа прилика и да се дружат и да се смеат.

Меѓутоа, дефинитивно најсмешен е ликот на Талат кој го игра актерот Дритон Вејсели.

Во продолжение погледнете го „making off“ на „Преспав“:

Инаку, фановите веднаш започнаа и со прашања дали можеби ќе има и петта сезона, а одговорот гласеше:

„Олабавете другари, сите сакаме да има петта и пееста сезона“, гласи коментарот од „Пансион Преспав“.

Па, дали ќе има уште една сезона на „Преспав“ останува да видиме.

Коронавирус