сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 27
home ТВ и Филм

Замина во легендите: Почина легендарниот холивудски актер (ФОТО)

Замина во легендите: Почина легендарниот холивудски актер (ФОТО)

Легендарниот американски актер, Берт Рејнолдс кој во 70-ти и 80-ти години уживаше огромна популарност во САД, починал денеска на 82-годишна возраст во Флорида.

Неговите преставници за медиумите ја потврдиле тажната вест и информирале дека починал денеска, без да соопштат повеќе детали.

Дел од неговите најсупешни филмови се „Deliverance“, „Smokey and the Bandit“ и „The Longest Yard“, а Рејнолдс беше номиниран за Оскар за филмот од 1997 години Буги најтс.

Коронавирус