среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 107
home ТВ и Филм

За сите обожаватели на агент Гипс и „НЦИС“: Ќе има продолжение на серијата, но на нова локација и со нови ликови

За сите обожаватели на агент Гипс и „НЦИС“: Ќе има продолжение на серијата, но на нова локација и со нови ликови

Продолжение на ТВ-серијата „НЦИС“, со содржина сместена не во Вашингтон, туку на Хаваи, е во подготовка. Се работи за тнр. „одгранок“ продолжение, со нови ликови и нова приказна.

Првата „НЦИС“ серија на продукциската куќа „Си-би-ес“ се прикажува од 2003 година, а сега се прикажува 18-та сезона. Имаше и продолженија, како посебни серии со приказни сместени во Лос Анџелес и Њу Орлеанс.

Други одграноци на приказната, како што е „НЦИС: Црвено“, со приказна околу морнаричка антитерористичка единица, не беа толку успешни.

Новиот ТВ-проект е во претпродукција. (МИА)

 

Коронавирус