понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

ВО ЖИВО: „Медена земја“ е во потесен избор во две категории во трката за Оскар

ВО ЖИВО: „Медена земја“ е во потесен избор во две категории во трката за Оскар

Американската филмска академија денеска треба да ги соопшти номинациите со петте кандидати во трка за „Оскар“ за церемонијата на доделување на престижната награда која ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес.

Нашиот наградуван филм „Медена земја“ е во потесен избор во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.

Соопштувањето на номинациите може да го следите во живо:

Коронавирус