вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Во серијата „Суровиот град“ Недим е инвалид и жртва на злобниците, а во приватноста е друг човек кој тешко ќе го препознаете (фото)

Во серијата „Суровиот град“ Недим е инвалид и жртва на злобниците, а во приватноста е друг човек кој тешко ќе го препознаете (фото)

Беркер Гувен е 26 годишен турски актер кој македонските љуботели на турски серии периодов го гледаат во улогата на Недим, инвалид во количка и жртва на злобата на одредени ликови околу него.

Тој дебитираше во во 2017 година со улога во филмот „Баба“ заедно со Четин Текиндор и Мелиса Шенолсун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berker Güven (@berker.guvenn)

Беркер ја започна својата кариера на телевизијата со улогата на Алексиј во „Далеку од дома“ со Бергузар Корел и Халит Ергенч каде беа Азизе и Џевдет, а понатаму се прослави со неговиот настап во „Суровиот град“ како Недим.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berker Güven (@berker.guvenn)

Овој малд актер со улогата на Недим покажа дека е маестрален во својата професија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berker Güven (@berker.guvenn)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berker Güven (@berker.guvenn)

Коронавирус