петок, 30. јули 2021. Вести денес: 109
home ТВ и Филм

Вин Дизел објави детали за „Брзи и бесни 9“

Вин Дизел објави детали за „Брзи и бесни 9“

Шарлиз Терон и Хелен Мирен ќе ги повторат своите улоги во „Брзи и бесни 9“, објави на Инстаграм глумецот Вин Дизел, главниот протагонист од претходните осум дела од приказната.

И двете се појавија во осмиот филм од серијалот пред две години – Терон како главната негативка, кибертерористката Сајфер, а Мирен како мајката на ликот на Џејсон Стејтам, терорист кој „премина на праведната страна“.

Двејн Џонсон и Стејтам, односно „Хобс и Шо“, „се одметнаа“ од тимот и снимија свое спин-оф продолжение на сагата, па најверојатно нема да ги видиме во „Брзи и бесни 9“. Ликот на Мирен – Магделен Шо е дел и од „Хобс и Шо“.

Деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“ својата премиера ќе ја има во мај 2020 година.

Коронавирус