четврток, 13. август 2020. Вести денес: 47
home ТВ и Филм

ВИДЕО: Оваа епизода влезе во Гинис, цел свет полуде по немирната Маша

ВИДЕО: Оваа епизода влезе во Гинис, цел свет полуде по немирната Маша

Рускиот цртан филм „Маша и медвед“ влезе во Гинисовата книга на рекорди затоа што се најгледаниот анимиран филм на Јутјуб.

Оваа информација ја сооптши компанијата „Анимакорд“.

„Маша и каша“ има над 3,4 милијарди прегледи. Стана единствен анимиран формат во светот кој е меѓу петте најгледани содржини на Јутјуб било кога.

Првата епизода од цртаниот филм „Маша и медвед“ емитувана е пред десет години во јануари.

„Маша и медвед“ ги освои срцата на деца ширум светот.

Вкупниот број на прегледи на рускиот анимиран серијал, преведен на 36 јазици, надмина 42 милијарди, пренесуваат руските медиуми.

Премиерата на новата епизода „Животот е театар“ најавена е за 25 јануари.

Коронавирус