петок, 17. септември 2021. Вести денес: 120
home ТВ и Филм

(Видео) Момчето од Македонија кое растури на “Ѕвездите на Гранд” викендов: Карлеуша му се фрли в раце

(Видео) Момчето од Македонија кое растури на “Ѕвездите на Гранд” викендов: Карлеуша му се фрли в раце

Во вториот круг на шоуто “Ѕвездите на Гранд” викендов се претстави Кристијан Марковски од Гевгелија кој се натпреварува во тимот на Јелена Карлеуша. Тој ги отпеа песните “Километри” од Влатко Лозаноски и “Ко нам брани” од Петар Грашо.

Насмеан и добро расположен, успеа да пренесе позитивна енергија на публиката и жирито. Во неговата изведба посебно уживаше неговата менторка, а Кристијан беше награден со пет гласови од жирито. Единствено само Марија Шерифовиќ не му даде “ДА”.

Jeлена се симна на сцената да му честита и да го прегрне, среќна за неговиот пласман во следниот круг.

Настапот на Кристијан можете да го погледнете на 2:20:00 во видеото во продолжение:

Коронавирус