среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home ТВ и Филм

ВИДЕО: Еренрајх ќе го глуми Хан Соло во најмалку три филмови „Војна на ѕвездите“

ВИДЕО: Еренрајх ќе го глуми Хан Соло во најмалку три филмови „Војна на ѕвездите“

Актерот Алден Еренрајх ќе го толкува ликот на Хан Соло во три спин-оф продолженија на серијалот филмови „Војна на ѕвездите“, соопшти продукциската куќа Лукасфилм.

Првиот од трите филма е веќе во постпродукција, и ќе ја има својата премиера следниот месец. Актерот потврди дека потпишал договор за три филма, пренесува „Есквајер“.