четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

ВИДЕО: Дали оваа секси Швеѓанката е достојна замена за Анџелина Џоли?

Со оглед на тоа дека пред неа Анџелина Џоли прекрасно ја играла ова улога, на Викандер нема воопшто да и биде лесно.
ВИДЕО: Дали оваа секси Швеѓанката е достојна замена за Анџелина Џоли?

Убавата Швеѓанка, Алисиа Викандер, нема лесна задача – во новото продолжение на славниот „Томб Рајдер“ го игра ликот на Лара Крофт.

Со оглед на тоа дека пред неа Анџелина Џоли прекрасно ја играла ова улога, на Викандер нема воопшто да и биде лесно.

-Уште кога бев девојче сонував дека еден ден ќе бидам дел од една голема авантура. Самата себе се туркав напред и преку овој филм конечно ми се оствари сонот, рекла оскаровката Алисиа во недамнешното интервју.

Еве како во оваа улога изгледаше Џоли.

Коронавирус