понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 55
home ТВ и Филм

ВИДЕО: Чудата почнуваат, урнебесна најава за новата сезона на Преспав

ВИДЕО: Чудата почнуваат, урнебесна најава за новата сезона на Преспав

На 20 декември ќе започне со емитување шестата сезона од серијата „Преспав“.

Епизодите ќе може да ги следите во 20:15 часот на МРТ 1.

-Луѓето мислат дека чудо е да левитираш или да одиш по површината на водата, но тие луѓе не гледаат Преспав, порачаа од „Преспав“.

Лудориите на ликовите од серијата како и тоа кој ќе игра „преспанска лигња“ откријте ги од идниот понеделник.

Коронавирус