среда, 22. март 2023. Вести денес: 192
home ТВ и Филм

Вака беше на премиерата од продолжението од „Мојот син“: Во филмот игра и една актeрка од „Парампарче“ (ФОТО)

Вака беше на премиерата од продолжението од „Мојот син“: Во филмот игра и една актeрка од „Парампарче“ (ФОТО)

Поради успехот кој го постигна турската серија „Појраз Карајел“ или „Мојот син“, во Турција беше снимен акционен филм од 109 минури кој го носи името „Појраз Карајел – Глобал Капитал “.

Како што објавивме и претходно, премиерата се случи на 15-ти декември, на крајот од 2017 година.

На примеирата на црвениот килим се појавија актерите кои ги глеадвме неколку сезони, а меѓу нив се најде и Ајше од „Парампарче“ која на килимот зачекори заедно со својот сопруг, а исто така има своја улога.

Имено, во филмот нема да играат Појраз и Ајшеѓул, бидејќи ликовите трагично завршија на крајот.

Изненадување е тоа што во продолжението се појавува адвокатката Сема.

 

loading...