вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 121
home ТВ и Филм

Уапсен маж кој ја украл статуетката Оскар на најдобрата актерка

Уапсен маж кој ја украл статуетката Оскар на најдобрата актерка

Полицијата во Лос Анџелес соопшти дека уапсила еден човек кој ја украл наградата Оскар за најдобра актерка на Франсис Макдорманд.

Тери Брајант (47) е уапсен синоќа, откако ја украл статуетката на забавата по церемонијата за доделување на најпрестижните филмски награди.

Франсис Макдорманд ја доби наградата за улогата во филмот „Три билборди надвор од градот“.