понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 100
home ТВ и Филм

Турската актерка која ја паметиме како Шејма и Месуде во страстен бакнеж со турскиот миленик на женските срца Бариш Ардуч (фото)

Турската актерка која ја паметиме како Шејма и Месуде во страстен бакнеж со турскиот миленик на женските срца Бариш Ардуч (фото)

Младата 30 годишна турска актерка Нилпери Шахинка ја паметиме од улогата на лицемерната Шејма во „Сезона на црешите“, а и од пред неколку години кога ја гледавме и во серијата „Бурни времиња“.

Денес Нилпери физички и не е многу промената, но она на кое не и се рамнодушни колешките и фановите на турскиот актер Бариш Ардуч попознат како Омер од „Изнајмена љубов“, е тоа што таа доби улога во серијата „Кузгун“ каде тој го игра главниот лик.

Иако оваа турска крими-драма е доста нова и финализирана пред само неколку месеци, истата има огромна слава.

Турската „Стар Тв“ секоја среда започна да ја емитува втората сезона во која се појавува и црвенокосата Нилпери.

Откако беше објавен тизерот во кој Нилпери и Ардуч се бакнуваат, многумина обожавателки на актерот реагираа дека Нилпери е среќничка, но и имаше и такви кои коментираат дека не заслужува да игра рамно до ремо со него.

Инаку, обожавателите на модерните и современи турски серии можат да ја погледнат оваа ултра популарна драма и на Јутјуб каде веќе ја има со превод на српски јазик.

Извор: vistina.com.mk

Коронавирус