петок, 5. август 2022. Вести денес: 188
home ТВ и Филм

Том Круз им се извинил на луѓе кои шетале во парк кога снимал акробација

Том Круз им се извинил на луѓе кои шетале во парк кога снимал акробација

Том Круз можеби е суперѕвезда, но сè уште не ги заборавил своите манири.

Актерот (60), наводно, се извинил што го им го уништил пешачењето на една двојка додека снимал акробација за најновиот од сагата „Невозможна мисија“ (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part First).

Двојката, Џејсон и Сара Хејгарт, изјавија за „Екстра“ дека налетале на продукцискиот тим и на актерот во текот на прошетка во националниот парк „Лејк дистрикт“ во Обединетото Кралство.

Парот сфатил дека нешто не е во ред кога виделе хеликоптер како лета над една област во планините.

Кон крајот на прошетката, почнавме да гледаме хеликоптери како доаѓаат до провалија и ги фрлаат луѓето од врвот… Бевме вчудоневидени…ова не изгледа добро…тука нешто не е во ред“, изјави Џејсон за публикацијата.

Откако хеликоптерот слетал, парот продолжил по својот пат каде налетале на Круз, подготвен да лета со параглајдер.

„Веднаш знаев дека е тој“, рече Сара. „Кога стигнавме таму, луѓето зборуваа дека се снима Mission: Impossible … но јас очекував каскадер.“

„Тој прво се извини за вревата“, додаде Џејсон. „Извинете момци, знам дека ја расипавме вашата прошетка со вревата“. А потоа рече: „Ми се допаѓа твоето куче“.

Коронавирус