сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 40
Во живо

Изјава на Мицкоски во Делчево

home ТВ и Филм

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)
AMERICA'S GOT TALENT -- "Semifinals 1" Episode 1418 -- Pictured: Kodi Lee -- (Photo by: Trae Patton/NBC)

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во „America’s Got Talent“.

23-годишното момче повторно ги одушеви и жирито и публиката со изведбата на „You Are The Reason“ во полуфиналето на музичкото шоу.

Сајмон Кауел не пропушти да истакне дека истата таа песна свиреше во позадина кога Коди доби „златно копче“ за време на аудициите.

Коронавирус