понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 51
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

Тешко дека ќе погодите: Која е тетката (47 години), а која е внуката (27години)? (ФОТО)

Тешко дека ќе погодите: Која е тетката (47 години), а која е внуката (27години)? (ФОТО)

Софија Вергара (47) и во петата деценија од животот важи за една од најубавите актерки во Холивуд, а тоа го потврди и со фотографијата објавена на својот инстаграм-профил.

На споменатата фотографија, Вергара позира со својата 20 години помлада внука, а во преден план се нивните „заднини“.

А дали можете да одредите која од двете дами е внуката, а која тетката, проценете сами:

Коронавирус