вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Тага до небото, тешката болест го скрши: Почина популарниот холивудски актер (ФОТО)

Тага до небото, тешката болест го скрши: Почина популарниот холивудски актер (ФОТО)

После тешката борба со рак на мозокот, вчера во својот дом на 78 годишна возраст почина познатиот актер Роберт Фостер.

Фостер почина во својот дом, на денот кога неговиот последен филм „El Camino: A Breaking bad muvie“ имаше премиера.

За време на неговата 50-годишна кариера, Фостер глумеше во 110 филмови и десетина серии.

Неговиот колега од серијата „ Breaking bad“ Брајан Кренстон на социјалните мрежи напиша:

Тажен сум поради веста за смрта на Роберт Фостер. Прекрасен човек и голем актер. Го запознав на снимањето на филмот „Алигатор“ пред 40 години, а потоа повторно се сретнавме на снимањето на серијата „ Breaking bad“. Никогаш не заборавив колку е љубезен и великодушен кон момчето кое што толку го започна патот во Холивуд. Почивај во мир Боб – напиша Кренстон.

Фостер глумеше во многу популарни филмови.

Коронавирус