петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

СУМАТА ВРТОГЛАВА: Ниту Шехерезад, ниту Хурем- ова е најплатената турска актерка (ФОТО)

СУМАТА ВРТОГЛАВА: Ниту Шехерезад, ниту Хурем- ова е најплатената турска актерка (ФОТО)

Не постои партнер во сериите со кој не глумела, а да не ја поврзуваа со нив.

Важи за најубавата, но и за најплатената турка актерка која по една епизода од серија добива по 30 илјади евра.

#tbt @dilekhanif

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Поранешната манекенка Џансу Дере, ја гледавме во Езел и Сулејман Величенствениот, а од вчеравечер ја гледаме на ТВ Сител во новата турска драма „Се викав Мелек“ или „Мајка“.

? @tanemsivar ?

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Убавата Турчинка е родена 1980 година во Анкара, нејзиниот татко е трговец, а мајка и наставничка. Како тинејџерка сакала да се занимава со балет и танц, но била превисока, па почнала со манекенство со кое долго се занимаваше.

?

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Модата помалку и досади и сега е целосно посветена на актерството.

Беше втора придружничка на мис на Турција во 2000 година, но и самата нема превисоко мислење на својот изглед.

? @korayparlak @instyleturkiye

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Sohbet,muhabbet ? @berengokyildiz_official

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Coming soon ? @instyleturkiye

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Sette biz ❤️ @berengokyildiz_official

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

@berengokyildiz_official ?

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

? @muhsinakgunofficial

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on