вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 54
home ТВ и Филм

Стартуваше шестата сезона од популарната ТВ серија „Преспав“

Стартуваше шестата сезона од популарната ТВ серија „Преспав“

Вечерва, со почеток во 20:15 часот на МРТВ1 со емитување започна првата епизода од новата, шеста сезона од ТВ серијата Преспав, реализирана во копродукција на ОХО и МРТ.

Преспав бележи најголем успех во историјата на македонската ТВ продукција, со продуцирани 6 сезони, 140 епизоди, илјадници фанови и интернационална дистрибуција.

Коронавирус