четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 67
home ТВ и Филм

„Squid Game“ ќе падне од тронот: Новата корејска серија руши рекорди (ВИДЕО)

„Squid Game“ ќе падне од тронот: Новата корејска серија руши рекорди (ВИДЕО)

Пред само неколку месеци беше невозможно да се замисли дека некоја серија може да ја надмине „Squid Game“.

Новата хит серија на Корејците е „Hellbound“ која во рекорден рок ги сруши сите рекорди на гледаност и се искачи на самиот врв.

Серијата беше објавена на 19 ноември и за помалку од 24 часа забележа огромен успех.

Оваа комбинација на хорор и акција преку ноќ стана глобален феномен.

„Squid Game“ досега ја гледале дури 142 милиони домаќинства од 94 земји во светот и профитот од истата изнесува 900 милиони долари.

Погледнете го трејлерот: