четврток, 23. март 2023. Вести денес: 5
home ТВ и Филм

Спомени кои враќаат емоции: По прераната смрт на Пол Вокер, ова е дел од филмот кој ќе го освои светот (ВИДЕО)

Спомени кои враќаат емоции: По прераната смрт на Пол Вокер, ова е дел од филмот кој ќе го освои светот (ВИДЕО)

Смртта на Пол Вокер во 2013-та година го трогна светот и ги скрши срцата на неговите најблиски и фановите. Ѕвездата од филмовите „Fast & Furious“ почина на 40-годишна возраст како последица на сообраќајна несреќа.

Во чест на славниот актер, снимен е документарен филм кој го следи неговиот живот и кариерата. Вчера беше објавен првиот трејлер за филмот насловен „I Am Paul Walker“, во кој се прикажани моменти од детството и младоста на Вокер, а неговите браќа, сестра и блиски соработници раскажуваат на неговиот ведар и авантуристички дух.

Погледнете го видеото кое ќе ве разнежни:

loading...