понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 60
home ТВ и Филм

Специјалната епизода на „Пријатели“ доаѓа во март

Специјалната епизода на „Пријатели“ доаѓа во март

Снимањето на специјалната епизода на ТВ серијата „Пријатели“, која беше одложена неколку пати поради пандемијата на КОВИД-19, ќе се случи во март 2021 година, изјави актерот Метју Пери, кој играше една од главните улоги во безвременската серија „Пријатели“. Собирот на „Пријатели“ е одложен за почетокот на март (2021 година). Се чини дека нè чека напната година. И тоа е она што многу го сакам! “ – напиша актерот на Твитер.

Во февруари оваа година, Ворнер Медија објави дека актерите кои ги играле главните ликови во „Пријатели“ ќе снимаат специјална епизода од серијата, која ќе се емитува на Интернет на HBO Max. Во март, медиумите објавија дека снимањето е одложено барем до мај, но подоцна беше откриено дека HBO Max ќе започне на 27 мај без специјалната епизода од серијата.

Во септември 2019 година, серијата „Пријатели“ го прослави својот 25-годишен јубилеј. Имаше голем успех во различни земји ширум светот. Вкупно се снимени 236 епизоди помеѓу 1994 и 2004 година, а во комедијата, која сè уште е популарна, играа Jенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Шујмер.

Извор: Акцент.мк

Коронавирус