сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Славниот српски актер ја шокираше јавноста: Изгубив 30 килограми, се борам со пеколната болест

Славниот српски актер ја шокираше јавноста: Изгубив 30 килограми, се борам со пеколната болест

Актерот Тихомир Арсиќ долго не се појавуваше во јавноста, а откако се појави на свечената промоција на новите поручници на Српската армија, многумина не го познаа. Имено, актерот веќе две години се бори со рак на панкреасот.

„Имам 30 килограми помалку, две години со борам со оваа болест. Требаше да глумам во филм, во кој се зборуваше за добар човек кој умира од рак и тогаш дознав дека имам рак на панкреасот“ – кажа тој за „Блиц“.

Инаку Тихомир е театарски, телевизиски и филмски актер, препознатлив по улогите во филмото „Голем транспорт“, „Игмански марш“, „Пејзажи во магла“…

Локални избори 2021