четврток, 4. август 2022. Вести денес: 184
home ТВ и Филм

Славната актерка од „Сексот и градот“ за македонскиот филм: „Медена земја“ е еден од најдобрите кои се номинари за Оскар! (ФОТО)

Славната актерка од „Сексот и градот“ за македонскиот филм: „Медена земја“ е еден од најдобрите кои се номинари за Оскар! (ФОТО)

Познатата актерка Сара Џесика Паркер е воодушевена од македонскиот филм „Медена земја“.

„Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“, напиша Џесика Паркер на својот Инстаграм профил.

Таа филмот го погледнала во во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“!

Сара Џесика Паркер е позната американска глумица и продуцент.

Јавноста ја памети по улогата на Кери Бредшоу во серијата „Сексот и градот“.

Коронавирус