понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 38
home ТВ и Филм

Сите се сеќаваме на заводникот Хектор од серијата „Руби“: Еве како изгледа актерот 16 години подоцна! (ФОТО)

Сите се сеќаваме на заводникот Хектор од серијата „Руби“: Еве како изгледа актерот 16 години подоцна! (ФОТО)

Годините одлично му стојат

Поминаа 16 години од емитувањето на серијата „Руби“, а сите веројатно добро се сеќавате на актерот Себастијан Рулји, кој го толкуваше ликот на Хектор.

Токму со оваа улога тој стекна голема популарност и стана миленик на многу жени. Тој и денес се занимава со глума и често се појавува во шпански серии.

Иако поминаа речиси 2 децении од тогаш кога последен пат го гледавме на малите екрани, тој речиси воопшто се нема сменето. Себастијан има 45 години и е во брак со колешката Ангелика Бохер.

За него како да застанало времето. Вака изгледа актерот денес…

Речиси и да не постои разлика!

Во продолжение, да се потсетиме и на серијата „Руби“…

Коронавирус