вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 66
home ТВ и Филм

Сите останаа во шок: Ослабе 20 килограми и се врати на сцената, никој не ја препозна (ВИДЕО)

Сите останаа во шок: Ослабе 20 килограми и се врати на сцената, никој не ја препозна (ВИДЕО)

Катарина Јовановиќ (25) ја запознавме пред неколку години во музички натпревари од различни формати. Сепак, најголем впечаток остави во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

Катарина беше највпечатливата натпреварувачка во новата емисија, а го воодушеви жирито со изгледот и изведбата на песните „Ја чиним све“ и „Негатив“.

Освен со пеењето, Катарина ги изненади членовите на жирито, но и јавноста, со својот имиџ. Таа ја променила бојата на косата и ослабела цели 20 килограми, па дури ни Саша Поповиќ не ја препозна.

 

View this post on Instagram

 

??? #zvezdegranda

A post shared by Katarina Jovanovic (@katarinajovanovickaca) on

-Колку си ослабела? Дали ја промени и бојата на косата? Јас едвај те препознав, кажа Поповиќ, додека останатите членови од жирито меѓусебно се гледаа обидувајќи се да се сетат на натпреварувачката.

Марија Шерифовиќ зема телефон и почна да пребарува за кого се работи.

Локални избори 2021