понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Синот на Аркан застана на ТРОНОТ во популарната серија „Игра на тронови“ (ФОТО)

Синот на Аркан застана на ТРОНОТ во популарната серија „Игра на тронови“ (ФОТО)

Познатиот водачна на паравоената формација „Арканови Тигри“, Жељко Ражњатовиќ Аркан, после агресијата на НАТО и војната на КОсово, се обидел да избега од Милошевиќ во Велика Британија.

Имено, Аркан дознал дека Милошевиќ се плаши и дека ќе го издаде на Англичаните и дека планира да го убие. Затоа Аркан се сокрил во Велика Британија недалеку од Лондон во месноста Суреј.

Таму ја запознал Хелен Рај со која го добил и вонбрачниот син Исак.

Исак многу брзо стана познат ширум светот па така и кај нас во регионот преку популарната серија „Игра на тронови“ во која глуми специфична улога, млад инвалид со паранормални сособности.

Тоа што на очи им падна на сите во регионот неверојатната сличност на Исак И Аркан кога бил на иста возрст како него.

Ова тајна ја откри Миломир Мариќ во утринската програма на ТВ ХЕПИ. Како што тврди Мариќ, наводно после враќањето од Велика Британија Аркан му се доверил нему, му открил дека добил син по име Исак со Хелен Рајт.

Коронавирус