сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 100
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home ТВ и Филм

Шениз од „Суровиот град“ никогаш посекси позира разголена во бањата (фото)

Шениз од „Суровиот град“ никогаш посекси позира разголена во бањата (фото)

Во турската серија „Суровиот град“,една од главните женски улоги ја има познатата турска актерка Мине Тугај која ја игра лошата Шениз.

Мине има одиграно околу 30-тина улоги во ТВ серии, играни филмови, но тука се и театарските улоги, реклами и фотосесии.

Во најновото издание на Инсатграм таа позира во црно боди во бањата каде изгледа ултра секси.

Мине е една од најбараните актерки во Турција, па не случајно е избрана да игра важна улога во високобуџетни серии.

Инаку, Мине во припадноста е сосема нормална и скромна дама која е доста активна на социјалните мрежи, а од приложеното на нејзиниот профил на Инстаграм може да се забележи дека таа не преферира многу шминка, туку го нагласува природното.

Коронавирус