вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home ТВ и Филм

Се појави трејлерот за најдолго очекуваниот Бетмен (ВИДЕО)

Се појави трејлерот за најдолго очекуваниот Бетмен (ВИДЕО)

Бетмен во новиот филм го игра Роберт Патинсон, а обожавателите едвај ја чекаат премиерата.

Во трејлерот, кој е објавен вчера на YouTube каналот на Warner Bros, се прикажани неколку култни ликови, меѓу кои и Catwoman Zoë Kravitz, Colin Farrell како Penguin и Batman’s Batmobile, кој ги сече улиците и излегува неповреден од експлозии.

Објавата започнува кога полицијата апси маж во кафуле. Млекото во неговото кафе се претворило во знак прашалник, знак за непријателот на Бетмен, The Riddler. Подоцна на снимката, се слуша гласот на Патинсон што ја опишува ситуацијата во Готам Сити: “Ова е буре барут. Ридлер е тоа”.

Премиерата е закажана за март следната година.