сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Се ближи крајот на турската серија ,,Далеку од дома“ – Еве што ќе се случи со Азизе и Џевдет

Се ближи крајот на турската серија ,,Далеку од дома“ – Еве што ќе се случи со Азизе и Џевдет

Мега хит серијата Далеку од дома е пред самиот крај. Ни останаа уште неколку епизоди до драматичниот крај на оваа воена драма.

Во вчерашната епизода Азизе и Џевдет беа малтретирани од страна на Филипос до степен на изнемоштеност. Џевдет го тепаа со палка и го дрогираа со цел да извлечат  информации за плановите на Турската војска во поглед на војната во Сакарија, а Азизе ја давеа во кофа полна со вода и ја гореа со жежок метал по телото.

 

Коронавирус