четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home ТВ и Филм

Роберт Патинсон: Ако не успеам како Бетмен, ќе снимам порно

Роберт Патинсон: Ако не успеам како Бетмен, ќе снимам порно

Ако филмот „Бетмен“ биде неуспех, ќе почнам да снимам порнофилмови, изјави британскиот глумец Роберт Патинсон во интервју за „Гардијан“.

– Немам посуров критичар од мене самиот, за тоа ако „Бетмен“ доживее неуспех кај гледачите… Сакам да го одиграм суперхеројот, зашто се чувствувам поврзан со него. Бетмен е доста сложен лик, прокоментира глумецот во врска со неговата последна улога како „човекот лилјак“.

Освен Патинсон, во филмот на Мет Ривс глумат и Зои Кравиц, Пол Дејно, Колин Фарел и други. Проектот е во претпродукција.

Блокбастерот треба да излезе на 25 јуни 2021 година.

Коронавирус