петок, 30. септември 2022. Вести денес: 66
home ТВ и Филм

Публиката се расплака поради девојката со ангелски глас: Таа има само 2% шанса да преживее (ВИДЕО)

Публиката се расплака поради девојката со ангелски глас: Таа има само 2% шанса да преживее (ВИДЕО)

30-годишна девојка која се вика Џејн синоќа се појави на познатиот натпревар „Америка има талент“ и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ракот.

„Како се чувствувате сега?“, ја прашал Сајмон младата девојка откако дознал дека се бори со оваа злобна болест.

Таа откри дека на последниот преглед и биле дијагностицирани метастази, како и дека лекарите и дале 2 процентни шанси да преживее. Оваа неверојатна девојка ја освои публиката со својата убавина и оптимизам, но и со својот неверојатен глас.

Жирито и публиката завршија во солзи, а еве што направи славниот Сајмон за оваа неверојатна девојка:

Коронавирус